SOSYAL İMKANLAR VE ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI

Öğrenci Toplulukları
Ufuk Üniversitesi sosyal olanaklarıyla, öğrencilerin ders dışındaki zamanlarını yararlı etkinliklerle geçirmeleri amacıyla birçok öğrenci topluluğuna ev sahipliği yapmakta ve öğrenci topluluklarının aktif çalışmalarını desteklemektedir.
Öğrenci toplulukları öğrencilerin akademik başarılarına ek olarak sosyal, kültürel, akademik, sanatsal ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamakta, onların toplumsal yaşama hazırlanmalarında önemli bir rol oynamaktadır.
Ufuk Üniversitesi çatısı altında farklı branş ve alanlarda olmak üzere 40’tan fazla öğrenci topluluğu vardır. Yıl boyunca kendi dallarında çeşitli faaliyetler gerçekleştiren öğrenci topluluklarımız, öğrencilerin istek, yetenek ve yönelimlerine göre dönem başlarında stantlarını kurmak suretiyle üye kabulü gerçekleştirmektedir.
Konserlerden fotoğraf sergilerine, edebiyat çalışmalarından tiyatro oyunlarına, spor faaliyetlerinden halk oyunları gösterilerine uzanan farklı birçok öğrenci topluluğu aktif şekilde ve yıl boyunca gerek İncek, gerek Balgat kampüsümüzde etkinliklerini sürdürmektedir sergilemektedirler.
Bunların yanısıra öğrencilerin akademik ve mesleki gelişimlerime katkı sağlayan, mesleki günler ve kariyer sempozyumları düzenleyen Psikoloji, PDR, Hukuk, Bilişim gibi dallar üzerine kurulmuş öğrenci topluluklarımız da mevcuttur.
Tüm öğrencilerimizi kendilerini geliştirme, keyifli bir öğrencilik hayatı geçirme ve kendini gerçekleştirme yolunda öğrenci topluluklarına kaydolmaya bekliyoruz.
Öğrenci topluluklarımızın tam listesine üniversitemizin resmî sayfası olan ufuk.edu.tr adresi öğrenci işleri sekmesinden ulaşabilirsiniz.
Öğrencilerimiz, toplulukları adına yapacakları etkinlikler için gerekli belgeleri web sitemizde bulunan https://www.ufuk.edu.tr/formlar-5bd847f7d6dfe adresinden elde edebilirler.