SPOR KOMPLEKSİMİZ

Spor Salonu ve Yüzme Havuzu
Ufuk Üniversitesi olarak, öğrencilerimizin yoğun akademik çalışmaları yanında spor tesisimizde, tüm sportif etkinliklerden yararlanabilmeleri, takım ya da ferdi oyunlarda etkin olmaları, tutum ve davranışlarıyla örnek olmaları fiziksel, ruhsal, sosyal ve özgüven gelişimlerinin sağlanması ve toplumda başarılı ve yüksek düzeyli bireyler olarak yerlerini almaları en büyük amacımızdır.
Üniversitemiz Spor Koordinatörlüğünce yönetilen ve İncek Yerleşkemizde yer alan dört katlı modern bir tesisimiz mevcuttur.
Üniversitemizde öğrencilerimize sağlanan destekler genel olarak sosyal ve kültürel etkinliklerini yapabilecekleri
salonların tahsis edilmesi,
araç temin edilmesi,
yolluk, konaklama giderlerinin
karşılanması şeklinde olup,
öğrenci topluluklarının etkinliklerinde kullanacakları spor alanlarında sözkonusu olan giderlerinin de bütçe dahilinde karşılanması sözkonusudur.
Spor merkezimizde yapılabilecek aktiviteler yüzme, fitness, futsal, basketbol, voleybol, dart ve bilardodur.
Öğrencilerimiz ve personelimiz spor merkezimizden ve altı kulvarlı yarı olimpik havuzumuzdan saat 08.30 – 20.00 arasında yararlanabilmektedir.
Her yeni eğitim-öğretim yılı kayıt döneminde önce öğrencilerimize sporcu katılım formu verilmekte ve istenen branşlarda takım ön eleme antrenmanları yapılmaktadır. Sonrasında ise öğrenciler salonda kendilerine tahsis edilen saatlerde takım antrenmanlarını yapmaktadır. Üniversite takımlarımız şunlardır:
Erkek Basketbol Takımı
Kadın Basketbol Takımı
Futsal (Erkek)
Kadın Voleybol Takımı
Kadın Yüzme Takımı
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve üniversitelerarası spor faaliyetlerinde çeşitli kategorilerde takım sporcu (öğrenci) ile yarışılmakta ve öğrencilerimiz üniversitemizi başarı ile temsil etmektedirler.